O nás

„Vše, co opravdu potřebuji znát o tom, jak žít, co dělat a jak vůbec být, jsem se naučil v mateřské školce.“

(Neobyčejné přemýšlení o obyčejných věcech, Robert Fulghum)

Naše mateřská škola se nachází v klidné části města. Máme blízko do lesa i do přírody.

Budova MŠ vilového typu je útulná, napodobující rodinné prostředí. Je obklopena zahradou, která je v zadní části nově vybavena spoustou dřevěných prvků od Tomových parků a sezením, kde mohou děti (v případě příznivého počasí) svačit a obědvat.

V přední části má budova minizahrádku a hřišťátko se vzrostlými keři.

MŠ má kapacitu 55 dětí, které jsou rozděleny podle věku do třech tříd:

Mravenečci - děti nejmladší ve věku 3-4 roky

Berušky - děti věkového rozmezí 4 -6 let

Motýlci - děti věkově smíšené. Jedná se o třídu zdravotní, kde je k dispozici zdravotník (fyzioterapeut) na celé dopoledne každý den v týdnu. Fyzioterapeut v případě potřeby poskytuje zdravotní péči i dětem z ostatních oddělení.

Školku mohou navštěvovat vedle zdravých dětí i děti s nejrůznějšími alergiemi a vítáme i děti oslabené respiračními onemocněními, astmatické apod.

A ještě něco navíc - v podkroví školky máme zdravotní místnost vybavenou inhalačními přístroji, velkými míči na cvičení a dalšími pomůckami. Zde probíhají inhalace, masáže, míčkování a cvičení vedené zkušenými fyzioterapeuty. Každý měsíc k nám také dochází doktorka imunologie a alergologie na pravidelnou prohlídku dětí.

V suterénu naší školky se nachází sauna s odpočívárnou, kterou je dětem k dispozici pravidelně od října do dubna k otužování organizmu.

Personální zabezpečení

" Kvalitu školy určují lidé, kteří v ní pracují."

Personální obsazení MŠ ve školním roce 2020/21

Učitelka je pod drobnohledem okolí, protože je v přímém a stálém kontaktu s dětmi a dává výchovně vzdělávací práci konkrétní podobu. Na její práci, ale i osobnosti závisí úroveň a pověst mateřské školy.

Ředitelka mateřské školy :  Mgr. Lucie Papoušková

Mravenečci                         Jana Slezáková, Mgr. Lucie Papoušková

Berušky                               Miluše Kadlčíková, Alena Landová

Motýlci (zdravotní třída)     Natálie Pavljučuková, Barbora Kulíková +  kolektiv zdravotníků v čele s fyzioterapeutkou Mgr. Annou Kolářovou.

Nejenom systém doporučených výživových dávek a stanovení množství jednotlivých druhů potravin (spotřební koš), ale i výběr financí ( školné a stravné)           má na starosti:

Vedoucí školní jídelny         Kateřina Jirošová

O mlstné jazýčky našich nejmenších se stará:

Kuchařka                             Soňa Laščiaková

Za čistotu ve třídách, přilehlých prostorách, na zahradě zodpovídá:

Školnice                             Jana Kyriánová

Jako bonus naší školky zde máme zdravotnice a paní doktorku

Fyzioterapeutky                 Mgr. Anna Kolářová, Jaroslava Čeřovská, Dis. Jitka Pavlatová

Lékař alergologie a imunologie MUDr. Vondrušková Iveta